Mineralogický klub

při DK v Mladé Boleslavi. Netradiční, ale seriózní :-)

Netradiční Mineralogicko-geologická stezka zajímavostí

Geologická stezka zajímavostí G 085.

Sponzorem stezky je (třeba právě Vy)

Patronem stezky je (viz soutěž)

Hledáme sponzora této stezky, viz odkaz zde nahoře.

Bezpečnostní a další důležité informace o tomto webu.

Na této "Geostezce" najdete minerály, různé "kameny", skály a vše, co s mineralogií a geologií souvisí, všelijaké zajímavosti + posvátná a mystická místa, trošku ezoteriky, atd.


"Kameny zmizelých" - Stolpersteine


Kameny zmizelých - Stolpersteine


Úvodní fotografie a následující citace je z webu www.stolpersteine.cz , kde také najdete podrobnější informace k níže uvedeným skutečnostem.

Stolpersteine jsou pamětní kameny připomínající oběti holocaustu, které se pokládají před dům, z něhož byl dotyčný člověk nacisty deportován do koncentračního tábora a zavražděn. Smysl projektu Stolpersteine spočívá zejména v uctění a připomenutí památky obětí nacistické genocidy za druhé světové války. Zavražděným Židům, Romům, homosexuálům, odbojářům, fyzicky hendikepovaným a Svědkům Jehovovým se prostřednictvím kostek s popisky individualizujícími každou z obětí a její osud dostává trvalé památky.

Tzv. Kameny zmizelých, německy Stolpersteine, jsou na této mé netradiční geostezce uvedeny proto, že na nesmyslnost bezpráví, násilí a s tím spojeného utrpení a smutku, je potřeba stále poukazovat a také proto, že právě v koncentračním táboře v Terezíně byl násilně ukončen mladý život dvou mých vzdálených příbuzných jenom proto, že mladá žena dělala vychovatelku v židovské rodině... Deportována byla spolu se svým manželem...

Dále se na uvedeném webu píše:

Stolpersteine je složenina německých slov stolpern (klopýtnout, škobrtnout) a stein (kámen). Název vyjadřuje sílu příběhu, který se za každým ze Stolpersteinů skrývá, a který nám nedovoluje jej minout a pokračovat v chůzi. Naopak nás nutí zastavit se a symbolicky se sklonit před obětí, jejíž jméno je na kostce vyraženo.
Externí odkazy:

Kameny zmizelých možná budou také v Mladé Boleslavi - viz www.temadne.czStránka G 084 .......... Na začátek této stránky .......... Stránka G 086


Důležité informace:

Nabídka:

Speciální informace:

Na zemi a pod Zemí:

Mezi nebem a Zemí:

Doporučujeme:

Výměna odkazů:

............................... zc.tsop@bm-oegnim   ...............................
Napsat


Copyright © Všechna práva vyhrazena. Pravidla použití fotografií a textů.