Mineralogický klub

v Mladé Boleslavi.

Mineralogické výstavy "Eldorádo"

se hrami a soutěžemi pro děti a mládežRok 2003. Dům kultury.
Celostátní prodejní mineralogicko-geologická výstava.


Doprovodná výstavka

"Minerály v esoterice a léčitelství".

Přednáška Jany Sedlmajerové
„Léčení drahými kameny“.

Tombola + slosovatelné vstupenky.Rok 2004. Oáza dětí.
Výstava
"Příroda a život Sahary"


Různé přírodní zajímavosti a také fotografie (Maroko, Alžír, Egypt, Tunisko, Libye)
A jak jinak, také malování, soutěže, hry...Rok 2005. Hrad v Mladé Boleslavi.

Eldorádo se stalo v roce 2005 součástí mineralogické výstavy

Kámen ze všech pohledů

Před výstavou byla vyhlášena výtvarná soutěž
Svět minerálů, permoníčků a skřítků.

S propagací výstavy výrazně pomohla Kulturní komise Rady města Mladá Boleslav.

Ceny za kresby jsem předal dětem do Dětského domova Na Celně. Zde vidíte obrázek malé Báry, jak si představuje život skřítků pod zemí...Rok 2006 až 2008 - z finančních důvodů se Eldoráda nekonala.Rok 2009. Dům kultury. Eldorádo 2009 (opět nebylo podpořeno grantem, navíc bez potřebných pomocníků a pro malý zájem vystavovatelů) bylo nakonec zrušeno, nepomohla ani soutěž pro Magistrát vyhlášená, kdo z úředníků či funkcionářů by s touto akcí pomohl...


Přednáška Jarmily Beranové
„Léčivé účinky drahých kamenů“ tedy samozřejmě odpadla také...


Mažoretky Pomněnky z Kosmonos

Vystoupení mažoretek „Pomněnky“ bylo zrušeno zrovna tak a ony se tolik těšily, že se Vám budou moci předvést...


Podívejte se tedy alespoň na prezentaci mažoretek Pomněnek


Rok 2010. Zahradní domek.

Mineralogická minivýstavka pouze pro jednotlivce a pouze pro ženy - to jsem zvládl i bez pomocníků . No dobrá, hrál jsem si hlavně s těma plyšákama po zrušeném Eldorádu 2009 .Rok 2011. Dům kultury.

Tak ten předchozí nezájem asi nebyla náhoda, proto s akcemi, kde jsou potřeba dobrovolníci, kteří by se zdarma v něčem angažovali, končím a přeji mnoho zdaru všem, kteří nějaké akce budou pořádat. Nepomohla ani již druhá soutěž pro Magistrát a nově i pro regionální politické strany, redakce tří novin a tzv. Neziskové organizace.

Tak já si najdu raději něco jiného... Třeba ženskou .

Pro tento účel zde najdete můj seznamovací inzerát s fotografií
Podpora z Magistrátu je velice nejistá, stále sice chtějí pořádat nějaké, nejlépe pravidelné akce, na které poskytují i finanční granty, tak jsem vymyslel akce typu Eldorádo, které se dokonce musí dělat pravidelně a každoročně (nebo vůbec). Musí se ovšem i připravovat a organizovat dlouho předem, a když pak je vše skoro připravené, nakoupené ceny a odměny pro děti atd. (a vše samozřejmě zaplacené ze svého), požádám o grant a nedostanu ho...

Stále se asi na Magistrátě tak nějak předpokládá, že vedoucí takovýchto volnočasových aktivit to potáhnou ze svého, že si budou sami shánět sponzory atd. Sám vím, že to jde, ale je možné to udělat párkrát, ale ne mnoho let za sebou a ruku na srdce, vždy jsem si připadal tak trošku jako žebravý mnich a proč bych měl mít nepříjemné pocity z něčeho. co zdarma ve svém volném čase dělám pro druhé?

Tak jsem se chtěl "více zviditelnit" a současně i zjistit, zda se tedy "na oficiálních místech" najde někdo, kdo bude ochoten také něco pro druhé udělat zadarmo, proto jsem vyhlásil speciálně pro tento účel vymyšlené soutěže (viz zmíněná soutěž pro Magistrát), ale nikdo na ně nereagoval, asi se nezdály dostatečně seriózní... Hmmmm, jak ještě více o sobě dát vědět? Objasním detailněji, co mne k tomu vede.

Korunu všemu totiž nasadila situace při žádosti o grant v r. 2009, kdy se mne úředníci ptali, co je vlastně zač ten Mineralogický klub, že ho neznají... Já vím, nabádám Vás, že můžete předstírat, že mne neznáte, ale co je moc, to je moc. Vyměnilo se vedení odboru, pár úředníků a deset let mojí dobrovolné a bezplatné práce tím padá? Mne nezajímá, zda na radnici "vládne" ČSSD, nebo ODS. Nebo to má jiný důvod? Nevím.

Smajlík s dlouhým nosem

Předchozí vedoucí odboru se byl na akci Eldorádo 2003 osobně podívat a jak jsem se odjinud dozvěděl, byl "burzou" přímo nadšen, že něco tak hezkého a zajímavého ve svém (předdůchodovém) věku ještě neviděl. A jeho následník pak snad ani neví, že existujeme... A tohle mám já za své peníze a ve svém volném čase (za tohle placené úředníky) napravovat a každoročně tam třeba chodit s "flaškou", abych se připomínal, že existujeme? Túúdle núúúdle . Toho bohdá nebude.

Takový systém ze svých daní, ať se to leckomu líbí, nebo ne, dál podporovat a udržovat nehodlám, to říkám veřejně a i to je jeden z důvodů, proč jsem do všech politiků začal "ďoubat" . To je stále jen samé předvolební bla bla bla a pak skutek utek.

Nikdy jsem takto "kousavý" vůbec nebyl, ale pohár prostě přetekl a každý politik, který má něco jiného na jazyku, než na srdci, mne jen více utvrzuje v tom, že jsem vlastně i lepší, než oni, což možná některé znepokojuje, a tak raději dělají mrtvého brouka (jako zrovna já ) a nikdo se do spolupráce nehrne. Jinak si ten rozpor mezi slovy a činy nedovedu vysvětlit.

A to jsem dokonce před pár lety Magistrátu nabídl, že bych byl ochoten u nás ve městě zdarma vytvořit nějaké menší Mineralogické muzeum, ale ani to nikoho asi nezaujalo, skončilo to na dislokační komisi, až by se prý nějaké vhodné místo objevilo, vešli bychom v jednání... Nabídl jsem od obchodníků získat zápůjčkou exponáty, měnit obsah výstavy, starat se o popisky apod. - jen je potřeba zajistit vhodné prostory a vitrínky.

Stále se řeší nějaký akvapark, nebo stezky pro cyklisty, ale kdy budou např. stezky pro nekuřáky, nebo nudistická pláž na břehu Jizery ? Oba moje nápady by přitom byly občany cca ve stejném počtu využívány, jako ty dosud propagované... Ne-li ještě více, taková nudipláž má své kouzlo a měli byste vidět, jaký je třeba mezi mladými kluky zájem se tam jít podívat . A hned by se, ti kluci ušatí, nějak zabavili... Alespoň mně se tam líbilo .

Pokud někdo bude nyní chtít, abych zabavil děti a mládež já, abych jim pomohl vyplnit něčím relativně smysluplným volný čas, tak mi na to musí také předem dát peníze, nebo mi to nějak usnadnit. Sám, bez velkého prošení a zdlouhavých žádostí. Já už sponzory a pomocníky, kteří by mi pomohli, obíhat a prosit nebudu, ani podávat žádosti o nejistý grant apod. Nabízím všem spolupráci. Máte zájem? Ozvěte se. Připadám Vám podivínský a nechcete se mnou mít nic společného ? To mi nevadí, já mám zájmů na výběr vícero.

Vše je samozřejmě v lidech: před pár dny jsem hovořil se současným ředitelem Domu kultury a zároveň i společnosti "Kultura města Mladá Boleslav a.s." a domluvili jsme se, že bych jim mohl "obohatit" např. tzv. "Čarodějnice", nebo "Dětský den"... Takže, budu-li zdravý, proč bych nepřispěl svojí troškou do mlýna, napadá mne třeba "Čarodějná ruleta", zpestřená nějakou mineralogickou minivýstavkou, apod.

Co pořádá Kultura města Mladá Boleslav a.s.

A že tato společnost umí návštěvníky zaujmout, o tom svědčí snímek vpravo. Alespoň já ty hezký holky sledoval s docela velkým zaujetím...Třeba Eldorádo 2003 jsem dával dohromady klidně půl roku zdarma zcela sám, i přes klacky, které mi byly házeny pod nohy. Bývalý ředitel DK mi ho ještě týden před konáním chtěl zrušit, nebo přesunout někam do suterénu DK. Den předem, do tří do rána, tam pak tedy byl ples, stoly pro burzu mi začali připravovat až v 6 hodin ráno, takže v 7 hodin, kdy se objevili první vystavovatelé, byl stav sálu docela žalostný, tahal jsem stoly i já sám, pomáhali i někteří vystavovatelé...To mi pak bylo těmi upřímnějšími někdy i vytýkáno.

Domluvených cca deset pomocníků ráno do DK ani nepřišlo (přišla jen slečna Hanka, která musela jít trhat lístky), takže jsem plachtil po DK a "záplatoval" problémy, že nejde světlo, že nejde to a ono. S tombolou mi naštěstí pomohli rodiče. Po desáté hodině se konečně uráčili přijít pomocníci (po přísné urgenci jejich vedoucím) a asi si mysleli, že nemám nic lepšího na práci, než každému říkat, co, jak a kde má dělat...

Barevné balonky

Takže připravené hry a soutěže, nakoupené ceny a odměny, to vše bylo k ničemu a akce tedy proběhla jen v základní, nejnutnější míře, ani jsem si nestačil pořídit dokumentační snímky (pár fotek naštěstí udělali alespoň rodiče), ani jsem neviděl přednášku paní Sedlmajerové, ani nedělal další připravená zpestření pro návštěvníky, ale i vystavovatele.

Jak jsem se pak postupně od vystavovatelů dozvídal, dost jich bylo touto burzou nadšeno (asi ti, co nepřijeli hned ráno ), ale někteří byli i zklamáni. Nevím, jestli měřítkem bylo to, za kolik korun prodali zboží, nebo tou ne zcela dotaženou organizací z výše uvedených důvodů...

Dělal jsem ale pro její úspěch maximum, takže si nic nevyčítám a velice děkuji všem vystavovatelům i návštěvníkům, kteří se zúčastnili, kteří některé nedostatky s nadhledem přehlédli a umožnili mi tak mít radost z toho, že jsem jim nějak mohl obohatit život... Nikdo nikomu snad nic neukradl, nikdo se nepral, pořádal jsem vše přes srdíčko, s láskou, doslova hravě (jsem zkrátka hravý a rád si hraji, jak jen to jde ).

I přes nerváky z toho pramenící jsem s pořádáním těchto akcí nepřestal (pomohla mi i chvála toho vedoucího odboru, což ukazovalo, že navenek se snad akce jevila veřejnosti jako povedená a že návštěvníkům něco přinesla), zvládl jsem potom něco podobného i v r. 2004 (v malém rozsahu) a 2005 (spolu s výstavou na hradě), ale pak jsem už finance do akcí přestal ze svého dávat a podle toho to také dál vypadalo... I tohle je přátelé život.

Přerušil jsem také spolupráci s těmi pomocníky, když někdo zklame ve velké věci, s tím spolupracovat dál je ztráta času. Tohle vše je ale vývoj, v konečném důsledku mi to nakonec pomohlo. Také přerušení pořádání akcí mi prospělo, dal jsem se na vytváření této internetové prezentace a mohu tak oslovit ne pouze stovky, nebo tisíce, ale miliony lidí a dost se při tom nasměji a dělám to průběžně, v době, kdy mám čas a chuť, na dohled od špajzu a ledničky a ještě se při tom učím a zdokonaluji.

A z tohoto důvodu za to, že nyní sedím u počítače a vymýšlím a píši vorloviny, vlastně může každý, kdo mi s předchozími akcemi nepomohl a já mu tímto velice děkuji, že místo nerváků si mohu hrát s layoutem stránek a že mám skvělé téma pro návštěvníky tohoto webu a také spoustu textu pro webové roboty, kteří z toho prý mají velikou radost, že mají co prohledávat a radost já rozdávám rád.

A svoje "ďoubání" vůbec nemyslím ve zlém, prostě si to zasloužíte, holky a kluci ušatí, vždyť spoustu "vysoko postavených lidí" ve městě znám osobně, náměstek primátora mne třeba ve škole nutil, abych přeskočil "koně" na délku, že jedině tak dostanu jedničku z tělocviku , ale já byl neúplatný. Tak jsem na vízo měl dvojku . A nezanevřel jsem na něj za to , není to dlouho, co jsme spolu seděli na břehu řeky Svratky Jizery a povídali si o životě.

Znám se i s mnoha zastupiteli, řediteli podniků, banky i rádia, vedoucími kde čeho, však jsme jedna generace... Pravda, někteří další se naopak nijak vehementně nehlásí, ale když uvážím, co si o mne myslí po přečtení tohoto webu, tak se tomu ani moc nedivím , ale mně opravdu vyhovuje, když se ke mně hlásí jen ti zcela upřímní...

Po zrušených akcích mi sice zbylo dost různých her, hraček a plyšáků, ale našel jsem způsob, jak je smysluplně využít, takže se také nic moc neděje a ještě jsem udělal dobrý skutek a rozdal radost... Děti v kojeneckém ústavu si s plyšáky jistě budou rozumět.


Netopýr

A jen pro dokreslení situace toho, co život obnáší: po uvedených zkušenostech z let minulých jsem tedy, pro jistotu, domluvil na ten samý termín v dubnu 2011 ještě spolupořadatele na souběžnou akci, nazvanou "Astroden", aby se nám náklady rozložily, ale ten, údajně pro finanční náročnost nájmu v DK, od této spolupráce nakonec, naštěstí včas, ustoupil.

I stalo se (a jistě pouze "náhodou" ), že zcela podobný "Astrovíkend" někdo pořádal také v DK, ale na podzim r. 2011 , "náhodou" s tím samým pořadatelem, který mi to odřekl , tak se vůbec nebojte, že o něco přijdete, hodní pokračovatelé se již našli a co si zasloužíte, to budete mít.

Možná, že to bude někdo z těch, které jsem oslovil, zda by mi s tím zdarma pomohl . Jsem tedy rád, že se tato akce přece jenom k obyvatelům Mladé Boleslavi dostane, pravda, na letácích asi o tom, kdo zasel semínko, nebude uvedeno ani slovo , protože jsem nedostal ani "volňáska" v hodnotě 70 Kč jako poděkování za případnou inspiraci .

Byl jsem se tam podívat, ale nezaujalo mne to, návštěvníků i vystavovatelů minimum a žádná sranda , vstupenku jsem si musel koupit sám , příště už tam tedy nepůjdu...


Pokud eventuálně zase budete chtít s nějakou akcí pomoci Vy, není to samozřejmě problém, číslo konta Vám sdělím obratem . A nebojte se, nijak mne ten nezájem ani nevadí, ani nemrzí, chápu, že jste otráveni tím Kocourkovem okolo Vás.


Zajímají Vás naše další akce pro děti, mládež i dospělé?


Informace

Nabídka služeb

Přírodověda

Zatím nefunkční

Doporučuji:

Výměna odkazů:

............................... zc.tsop@bm-oegnim   ...............................
Napsat