Mineralogický klub

při DK v Mladé Boleslavi. Netradiční, ale seriózní :-)

Netradiční Mineralogicko-geologická stezka zajímavostí

Geologická stezka zajímavostí G 068.

Sponzorem stezky je (třeba právě Vy)

Patronem stezky je (viz soutěž)

Hledáme sponzora této stezky, viz odkaz zde nahoře.

Bezpečnostní a další důležité informace o tomto webu.

Na této "Geostezce" najdete minerály, různé "kameny", skály a vše, co s mineralogií a geologií souvisí, všelijaké zajímavosti + posvátná a mystická místa, trošku ezoteriky, atd.


Nudistická pláž (FKK).


Nudistická pláž (FKK) - celkový pohled

Pro starší 18 let!

Pokud Vás pohoršuje pohled na nahé lidské tělo, opusťte ihned tuto stránku!

Nerolujte nikam dolů!


Zejména děti a mládež upozorňuji, že srolováním o kousek dolů spatří nahá lidská těla. Kdo na to není dostatečně rozumově vyspělý a náležitě psychicky připraven, raději si jděte pustit video, třeba Šmouly...


Základní stavební prvek všech pláží, a tedy i těch nudistických, bývají písek, kamenné oblázky, ploché desky erodovaných hornin, případně také méně geologický materiál, známý pod označením tráva.

Na spodních dvou obrázcích je k vidění klasická nudistická pláž písková, která má tu výhodu, že válení na ní je relativně pohodlné, ale na druhou stranu se Vám písek dostane všude, kam se mu zamane , zejména, pobíhají-li blízko Vaší deky malé děti, staršími nervózními nudisty často nazývané haranti, případně také hajzlové , protože za chvilku je deka plná písku, a ten pak dost nepříjemně "kouše".

Na geologickém webu samozřejmě preferujeme a doporučujeme pláž tohoto typu, protože písek, to je samý křemen a zde, ve Lhotě, právě byla dříve pískovna, kde se písek těžil. Klasický, známý např. z dětských pískovišť.

Již v té době vznikaly zárodky pozdější oficiální nudistické pláže, ovšem tehdy byla hojně navštěvovaná také příslušníky Sboru národní bezpečnosti, kteří s pendrekem v ruce směrovali nesocialistické nápady přítomných občanů "správným" směrem praktikováním tzv. gumoterapie...

Tolik ze vzpomínek na "Dobu socialistickou" a vraťme se do reality dnešního dne. Využití písku je velice různorodé, od stavebnictví, přes výrobu skla, až třeba po budování pískových hradů, tunelů a podobných staveb, vznikajících na plážích, podobných té dole:


Nudistická pláž (FKK)


To je ta samá pláž, jen z jiného pohledu. Pozoruhodná je zejména tím, že jsem tam pak v písku, kousek přede mnou, našel v drobných mincích 45 Kč , čemuž předcházelo něco ještě neuvěřitelnějšího. Jdouce na pláž, nalezl jsem na cestě pětikačku... "Pajda by byla lepší", pomyslel jsem si, ale poděkoval jsem Vesmíru i za ni. No, a když jsem přišel k jezeru, kroky mne vedly na správné místo... Nevěříte? Věřte.

Nudistická pláž (FKK)

Pláž z kamenných oblázků bývá na celodenní povalování dost nepohodlná, jako příklad by se dala uvést ptačí rezervace Zingaro na Sicílii, která má tu výhodu, že kromě ptáků se zde mohou koupat v moři i lidé. Voda tam je teplá a slaná tak akorát, idylická plážička obklopená skalami přímo k vykoupání zve, jen skutečnost, že s sebou nemám plavky, mi trošku kalí radost...

Zátoka v rezervaci Zingaro na Sicílii

Jediná cesta tedy je, jít se koupat "na Adama", ale raději někde bokem, kde nikdo není a kde nehrozí, že mne nějaký bulvární fotograf, prahnoucí po senzačním "úlovku", při tom načapá. Nebo načape?

Příhodné místo nebylo nutné hledat nijak dlouho a ruku na srdce, parádní vodička, není liž pravda? Teplá, průzračná tak, že v ní byl vidět každý detail... Éééé, myslím každý detail na mořském dně ...


Nudista v sicilském moři

Tohle náhradní místo mi přitom krásně umožní představit, jak vypadá pláž, tvořená plochými deskami nějakých hornin, na kterých ovšem jinak celý den může ležet jen velký zoufalec a pak se konečně podíváme přímo na nějakou pláž, pro představu, jak to tam vypadá. Nejdříve ovšem, pro pořádek, trošku teorie...

Nudismus a naturismus


Nudistická pláž slouží zejména k získání stejnoměrného opálení celého těla (v některých případech také k pořízení rakoviny kůže), tedy zejména partií, většinou schovaných v plavkách. Tuto celkem nenáročnou činnost si lze případně zpestřit pozorováním okolních přírodních krás, a to jak ve Vašem bezprostředním okolí , tak i těch vzdálenějších.

Pozorovat vzdálenější cíle je sice vždy méně rizikové , ale dalekohled tady stejně raději nepoužívejte, natož fotoaparát, nebo fotomobil. Nápady, pustit si hodně nahlas třeba rádio, zde také nebývají moc IN, lidé si sem opravdu chodí psychicky odpočinout.

Lidé, přesněji jejich odrůda, zvaná plážoví povaleči, se zde tedy pilně povalují a patřičně "nudí". I při zcela zběžném pozorování okolí ke svému údivu záhy zjistíte, že se zde nacházejí pouze dívky, ženy, chlapci a muži, žádného vedoucího, zpěváka, herce, profesora, ředitele či ministra (či jejich ženské protějšky), zde neuvidíte.

Lépe řečeno, oni zde klidně být mohou, ale Vy to nepoznáte (možná jen podle obličeje ), protože zametač chodníků i ministr vypadají úplně stejně, zrovna tak uklízečka a ředitelka nadnárodní společnosti. Absence plavek zde tak nějak stírá rozdíly a ono to je na té atmosféře dosti znát a navíc, kdo vyleze z vody a nosí pak hodinu mokré plavky, pochopí další zdejší plus.

Transformace "textilák" na "nudista", případně na "naturista" se provádí v podobných škatulích, jako jsou k vidění dole na obrázku. Naturista je vyšší stádium nudisty. Má rád přírodu jako celek a nejde mu tedy jen o pouhé opalování bez plavek, případně o obyčejné praktikování tzv. "čumingu" .

Nudistická pláž (FKK)

Některé "nudapláže" bývají také travnaté. Má to své výhody, ale i nevýhody. Všetečný písek Vám tedy jako šmirgl neobrušuje... no... jak to napsat... no prostě Vás zespodu nic neobrušuje , ale je tam zvýšené riziko klíšťat, ve vyšší míře si přes Vás také zkracují cestu mravenci a různí broučkové, tudíž Vás častěji i něco tu, či onde, šimrá.

Jednu takovou Vám zde představím a při té příležitosti pomalu začnu i s ukazováním lidské nahoty, aby to pak pro některé z Vás nebyl najednou velký šok...

Nudistická pláž (FKK)
Ach ti zatracení paparazzi"! Ten chlap, na spodním snímku vlevo, mne při vylézání z vody v rezervaci Zingaro přece jenom "dostal" a právě tu fotku ukazuje topmodelce Simoně Krainový...

Co na moji fotografii z "nudistické pláže" topmodelka Simona Krainová říká?


Snímek z nudistické pláže


Troška bulváru neuškodí


Tak jsem si řekl, že tentokrát budu paparazzi já ... Kolego, možná, že pro samé fotografování druhých nemáte žádný snímek vlastní ... Co říkáte na ten spodní "úlovek" můj? Vystihuje Vaši radost z práce dostatečně?

Klidně napište a já Vám e-mailem nějaké pošlu, v pohodě zdarma, ačkoliv (asi) manažer paní Krainový byl možná trošku smutný z toho, že si ji fotím a on z toho nic nemá , protože mne poprosil, abych paní Krainovou již nefotografoval, že prý ji to při autogramiádě znervózňuje ... A to fotím všude obyčejným "kompaktem" a bez blesku.

Tedy lidičky, při představě, jak je paní Krainová nervózní z toho, že si ji někdo fotografuje mezi desítkami dalších lidí okolo, jsem se pak doma smál docela srdečně a poměrně dlouho, až mi slzy rozmazaly "šminky" kolem očí ... Díky pane za ten senzační zážitek, fakt mne to pobavilo a usmívám se tomu dodnes, asi jako Váš (firemní?) fotograf dole.

Radost ze života

"Lovec" a jeho "kořist" ...

Mladá hezká fotomodelka


A nyní se konečně můžete podívat, jak vypadá nahé lidské tělo ve vší parádě - najeďte myší nad obrázek Elsy, která bedlivě hlídá Vaši mravní bezúhonnost a ukáže se Vám detailní snímek z nudistické pláže. Zvolil jsem snímek mladé dívky, na kterou se přece jenom kouká lépe, než na nějakého vousatého chlapa.

Jen pro starší 18 let!.

Kdo má prohlížeč výrobce, nedodržujícího standardy, tomu se možná ukáže prdlajs... Já používám prohlížeč Firefox, vytvořený organizací Mozilla a s ním to funguje. Musí být ale povolen Java Script.


Nahá mladá dívka - detail

Hezká, co? Musíte uznat, že to napjaté těšení s mrazením v zádech bylo docela příjemné, že? Ta dívka je však podle mne mladší 15 let, takže, jestli mohu poprosit, neposílejte na mne nikoho z "mravnostního", to bych potom musel ten obrázek odstranit a čím byste se, Vy kujóni, kochali...


Co mohu ale vřele doporučit, je následující tvrzení, že nudistické pláže jsou vhodné pro začínající ezoteriky, protože se zde dá skvěle trénovat pozorování aury a čaker.

Bezpečnostní informace: Na plážích nudistických se krade úplně stejně, jako na těch textilních, takže, pokud např. dorazíte na kole, je dobré mít u sebe hotovost, odpovídající výši jízdného do obce, ve které bydlíte... Zase až tak velká idylka tam tedy bohužel není.Stránka G 067 .......... Na začátek této stránky .......... Stránka G 069


Důležité informace:

Nabídka:

Speciální informace:

Na zemi a pod Zemí:

Mezi nebem a Zemí:

Doporučujeme:

Výměna odkazů:

............................... zc.tsop@bm-oegnim   ...............................
Napsat


Copyright © Všechna práva vyhrazena. Pravidla použití fotografií a textů.