Mineralogický klub

při DK v Mladé Boleslavi. Netradiční, ale seriózní :-)

Netradiční Mineralogicko-geologická stezka zajímavostí

Geologická stezka zajímavostí G 069.

Sponzorem stezky je (třeba právě Vy)

Patronem stezky je (viz soutěž)

Hledáme sponzora této stezky, viz odkaz zde nahoře.

Bezpečnostní a další důležité informace o tomto webu.

Na této "Geostezce" najdete minerály, různé "kameny", skály a vše, co s mineralogií a geologií souvisí, všelijaké zajímavosti + posvátná a mystická místa, trošku ezoteriky, atd.


Šungit - ruský esotericko-léčitelský zázrak


Šungit - ruský esotericko-léčitelský zázrak

Základní informace: tajuplný černý "kámen" je známý a využívaný již dávno, zejména mezi ruskými lidovými léčiteli (ruské internetové servery na něj pějí oslavné ódy), ale objevili ho již i naši léčitelé čeští. Dříve byl více znám pod označením "břidličný kámen", o kterém se prý zmiňuje i bible.

Geologicky jde o nejstarší horninu na Zemi, obsahující uhlík, ale v jiné modifikaci, než jaká dosud byla známá u diamantů, či grafitu. V šungitu jde o strukturu molekul, zvanou fullereny, za jejichž objev dostala skupina anglických vědců dokonce Nobelovu cenu.

Šungit se nalézá v nejstarších vrstvách zemské kůry, starších více jak 2 miliardy let, o jeho vzniku existuje hned několik hypotéz. Jde snad o usazeniny dávných mikroskopických organizmů na břehu prehistorického moře? Jde o výsledek vulkanických a tektonických procesů? Vzhledem k tomu, že fullereny se nalézají také v meteoritech, může být původ šungitu rovněž mimozemský, coby výsledek pádu meteoritu...

Je celkem jedno, co bylo na počátku jeho vzniku, každopádně nález přírodních fullerenů je v dnešní době velká vzácnost, to karelské ložisko je prý zatím jediné na světě.Léčivé vlastnosti šungitu jsou tak rozsáhlé, že v Rusku se běžně používá termín "šungitoterapie". Co vše je pravda a co pouze reklamní tah prodejců těchto výrobků, to si každý musí zvážit sám, udávány jsou ale skutečně rozsáhlé oblasti jeho využití, dokonce nejedna kniha o léčebných vlastnostech šungitu, přeložená i do češtiny.

Fullereny jsou údajně nejsilnějšími a nejdéle působícími přírodními antioxidanty. Hojivé schopnosti mají různé masti ze šungitového prášku, které mají antibakteriální a antialergické účinky, léčí zánětlivá onemocnění, působí na kožní a kloubní potíže, revmatické bolesti, odřeniny, popáleniny a opařeniny, bodnutí hmyzem apod. - urychlují celkový proces hojení. Šungit zlepšuje také látovou výměnu a mnohé další zdravotní problémy.

Oblíbenou formou využití šungitu jsou z něho broušené pyramidky, které se používají k přípravě aktivované "Šungitové vody", k energetické očistě jiných kamenů, šperků, či amuletů, k odstranění geopatogenního záření různého druhu, ke zlepšení psychického a fyzického stavu lidí.

Pyramidka se doporučuje jako nedílná součást vybavení kanceláře či pracoviště, kde se nachází velké množství výpočetní techniky - počítače, monitory, kopírky, videa, různá audiozařízení atd. Prodávají se i malé slabé destičky, které lze přilepit na mobilní telefon, lze sehnat i různá harmonizační žezla apod.

Šungit se dá sehnat i v podobě drtě, kusový, ale také jako terapeutické pásy a destičky, určené pro aplikace na problémová místa, dále jako koule a clony na odstraňování geopatogenního vlivu, šperky, korálky, přívěsky, jakož i léčivé dekorační obrazy aj. Pravidelné nošení šungitových přívěsků, korálků, nebo náhrdelníků se doporučuje při poruchách štítné žlázy, syndromu chronické únavy, oslabené imunitě a na celkové posílení organizmu.

Po půl roce používání se šungitový štěrk vymění za nový, přičemž ten starý ještě může posloužit např. v akváriích, na dně květináčů, nebo přidaný do zeminy v nich, apod....Význam šungitu pro léčitelské účely stoupá vzájemným spojením s vodou, kterou přetváří na biologicky aktivní, dezinfikuje ji a čistí. Pro tento účel se vyrábí tzv. Šungitová voda". Principem její výroby je zalití např. úlomků kamene vodou po určitou dobu, závislé na druhu použitého šungitu (zda jde o drť, nebo broušenou pyramidku apod.). Baktericidní účinky se projeví už za 30-40 minut, maximální doba přípravy je 3 dny, pak je třeba připravenou vodu zkonzumovat a do láhve nalít vodu čerstvou. "Šungitová voda" se nemá dávat do lednice.

Udává se, že na léčebné účely v podobě stavebního materiálu byl šungit poprvé použit v dětském alergologickém sanatoriu "Čajka", kde deskami z něj byl jeden z pavilonů sanatoria zevnitř obložen. Po krátkém pobytu v něm se prý děti rychleji uzdravovaly, byly následně i méně nemocné a zlepšoval se jejich celkový zdravotní stav.

Šungit přitáhl pozornost např. velkého ruského architekta A. A. Monferrana, autora projektu Isakijevského chrámu v Petrohradě (stavěl se v letech 1818-1858), který použil šungit na stavbu zdí budovy. Šungit se nachází také v podstavci památníku tohoto architekta. Kámen se používal také při stavbě Kazanského chrámu v Petrohradě, ale nejvíce budov asi bylo s použitím šungitu postaveno v hlavním městě Karélie Petrozavodsku.

První léčivá komnata ze šungitu v Moskvě byla otevřena v centru známého psychologa, léčitele a spisovatele Alexandra Svijaše. (Alexandr Svijaš - viz překlady jeho knih Karma, Jak získávat informace z jemnohmotného světa, Co nám stojí na cestě k bohatství, Chceš být zdravý? S chutí do toho!, Lekce osudu, Usměj se, dokud není pozdě apod.). Každý, kdo chce, si sem může přijít jako do solné jeskyně a může na sobě vyzkoušet léčivé působení tohoto kamene.

Energetické čištění šungitu: Jednou za měsíc, až dva, je doporučováno ponořit šungit na 2-3 hodiny do roztoku jedlé sody a potom důkladně umýt pod tekoucí vodou. Kromě toho lze šungit velmi dobře regenerovat (obnovit jeho původní vlastnosti), k tomu stačí ošetřit šungit roztokem kuchyňské soli, sody nebo roztokem kyseliny octové a on tak opět obnovuje své očistné schopnosti. Kvůli tomu, že je nerozpustný, nedochází během procesu čištění k jeho rozpouštění.Spolu s účinky léčebnými jsou vyzdvihovány také účinky šungitu kosmetické (masti, pasty, krémy, balzámy, šampóny). Zda právem? To nevím, já vypadám o 30 let mladší, než jsem i bez něj . Alespoň po stránce mentálního vývoje .

Např. v 36 letech jsem si ve Finsku kupoval vstupenky pro mládež do 18 let (protože byly výrazně finančně zvýhodněné ), ten prodavač asi špatně viděl a já za kurz koruny vůči finské měně přece nemohl, to měl tehdy na svědomí nějaký Klaus . Já vždy makal a makám zrovna tak intenzivně, jako ostatní "pracanti" kdekoliv jinde...

Na internetu lze již najít spoustu informací o něm, zejména ovšem od prodejců šungitových výrobků, takže tím bych popisování tohoto "zázraku" skončil...Stránka G 068 .......... Na začátek této stránky .......... Stránka G 070


Důležité informace:

Nabídka:

Speciální informace:

Na zemi a pod Zemí:

Mezi nebem a Zemí:

Doporučujeme:

Výměna odkazů:

............................... zc.tsop@bm-oegnim   ...............................
Napsat


Copyright © Všechna práva vyhrazena. Pravidla použití fotografií a textů.