Mineralogický klub

při DK v Mladé Boleslavi. Netradiční, ale seriózní :-)

Netradiční Mineralogicko-geologická stezka zajímavostí

Geologická stezka zajímavostí G 074.

Sponzorem stezky je (třeba právě Vy)

Patronem stezky je (viz soutěž)

Hledáme sponzora této stezky, viz odkaz zde nahoře.

Bezpečnostní a další důležité informace o tomto webu.

Na této "Geostezce" najdete minerály, různé "kameny", skály a vše, co s mineralogií a geologií souvisí, všelijaké zajímavosti + posvátná a mystická místa, trošku ezoteriky, atd.


Kamenáčkové - Modroočka, Zelenoočka, Kuliočka apod.


Kamenáčkové - kamenná zvířátka Modroočka, Zelenoočka, Kuliočka apod.

Spatřeni už i v Čechách a jsou prý velmi hraví!


Náš zvláštní zpravodaj a "tajný zvěd" v Říši pohádek, permoníček Amiant, zjistil, že kamenáčkové jsou milí a laskaví právě zejména k dětem a jsou jejich báječní společníci.

Spatřeni byli na mnoha místech, jak si tam libují v trávě, nebo se hřejí na sluníčku na písku. Nemají prý vůbec rádi silnice a jejich blízké okolí, protože lezou moc pomalu a bojí se aut, ani potoky a řeky, protože neumějí plavat - tam je tedy ani nehledejte, ale na auta a u vody musí vždy dávat velký pozor všichni.

Kamenáčkové nejsou hračka, jsou určeni pouze do vitrínky, nebo na poličku, jako společníci a kamarádi. Obsahují malé části (očička), které je možné při neopatrné manipulaci utrhnout stejně, jako třeba malé tykadélko broučkům, což to by je samozřejmě také bolelo a pokud by to očičko pak spolkly děti, mohlo by i je zase hodně bolet bříško.

Jsou to takové křehké bytůstky, které ovšem mají tu výhodu, že se nemusejí ani krmit, ani venčit. Občas jim je také smutno, nebo je něco trápí, cítí se opuštění, sami se potmě venku bojí... A děti jsou přece tak báječní kamarádi, se kterými se dá užít spousta legrace a tak krásně se s nimi zlobí a "blbne" .

Kdo z dětí doma nemá alespoň Modroočko, ten to má dost blbý, protože... No, to snad ani nemá smysl psát, protože takové děti snad ani nejsou, protože Kamenáčkové, stejně jako děti, také zbožňují pohádky.

Kdo z dětí pozná, na kterou pohádku si hrají tři kamenáčkové na obrázku? Tito tři nerozluční kamarádi se jmenují po hlavních hrdinech té pohádky. Poznaly jste ji? Pokud ne, nebuďte smutní a zkuste si sami nějakou vymyslet...

Kamenáčkové - Modroočka, Zelenoočka, Kuliočka apod.


Samozřejmě, tak jako každý jiný tvor, který má "dušičku", je potřeba mít i kamenáčky rád, věnovat jim svoji pozornost, povídat si s nimi a oni, vzhledem ke svým známostem ve světě pohádek, Ti vše jistě oplatí.

Kdo z Vás má nějaké trable, nebo starosti, může svoje kamenáčky velice dobře využívat i třeba jako svoje důvěrníky a zprostředkovatele žádostí a proseb "na vyšší pohádková místa", kde se o jejich splnění postarají.

Je samozřejmé, že kdo z dětí chce nějaké přání vyplnit, musí chodit každou noc včas spát, aby Kamenáčkové, kteří žijí jen když děti spí, měly (měli?) dost času to vše zařídit...

Je báječné, že žijí také v Čechách. Občas prý lze spatřit také Zelenoočko, případně kamenáčky, kteří mají očička oranžová, tak to asi byly v noci na nějakém mejdanu, jako to dělají mnozí dospělí, nebo tajně spořádali pivo, nastražené zahrádkáři na slimáky .

Dívka držící kamenné zvířátko Modroočko

Co říkáte tomuhle kamenáčkovi? To je pěkný "cvalda", co? Je každému asi jasné, že smát se mu za to je hloupost, ona ho takového vytvořila Příroda. Sice je třeba legračně baculatý, ale zase umí být, zejména dětem, moc užitečný, pomáhá jim, radí, ulehčuje život...


Kamenné zvířátko Modroočko

Nikdy se nikomu nesmějte za to, jak vypadá, protože nikdy nevíte, co umí. Mnoho lidí to neví, nebo tomu jen nevěří, ale existuje způsob, jak se dá takovému posmívání, dělání naschválů až šikanování, velice účinně, a přitom zcela nenápadně, bránit, tak je potřeba být opatrný, abyste si zbytečně nezkomplikovali život...


Kdo je stejně lenivý, jako já a nechce se nikde trmácet a kamenáčky hledat, mohu mu nabídnout něco jiného: podařilo se mi nějaká Modroočka sehnat, a tak je zde dětem mohu představit, ba dokonce mohu pár dětem, které o to projeví zájem, nějaká darovat...

Pokud někdy Mineralogický klub bude opět přítomen na akci pro děti a mládež , mám pro děti nachystáno jedno překvapení, protože jim na jejich přinesené oblázky... Jéé, já to málem prozradil...

No, prostě pro mám pro děti jedno malé překvapení, stačí si přinést hezké malé oblázky. A pořadatelům akcí nabízím možnost spolupráce v tomto směru.

Kontakt na Netradiční Mineralogický klub

Plyšový pes, neboli plyšák

Pro kreativní návštěvníky zde mám jeden malý "domácí úkol", spočívající v tom, že se každý z Vás podívá na psíka vpravo a zkusí zvýšit intenzitu toku myšlenek tak, aby to konečně přineslo nějaký konkrétní výsledek...

Si nemyslete, že se tady budete jen tak lážo plážo bezmyšlenkovitě procházet... Pokud Vás něco napadne, šupky dupky k počítači a pošlete mi fotografii výsledku Vašeho snažení mailem.

Hele, vtipálkové, to co Vás hned možná napadlo jako první, že vygeneruje Váš mozek, to mi fotit a posílat nemusíte . Zde se jedná o "líbání můzou" v oblasti umělecko-dekoračně-designérské.


Zaujali Vás Kamenáčkové? Dospělé návštěvníky třeba osloví také tančící kameny


Externí odkazy:

Chcete si koupit (nebo naopak prodávat) ručně vyráběné designové věci, pro kojence až dospěláky, např. ozdůbky či ošacení, dekorace do bytu apod.? I z kamínků...Stránka G 073 .......... Na začátek stránky G 074 .......... Stránka G 075


Důležité informace:

Nabídka:

Speciální informace:

Na zemi a pod Zemí:

Mezi nebem a Zemí:

Doporučujeme:

Výměna odkazů:

............................... zc.tsop@bm-oegnim   ...............................
Napsat


Copyright © Všechna práva vyhrazena. Pravidla použití fotografií a textů.