Mineralogický klub

při DK v Mladé Boleslavi. Netradiční, ale seriózní :-)

Netradiční Mineralogicko-geologická stezka zajímavostí

Geologická stezka zajímavostí G 057.

Sponzorem stezky je (třeba právě Vy)

Patronem stezky je (viz soutěž)

Hledáme sponzora této stezky, viz odkaz zde nahoře.

Bezpečnostní a další důležité informace o tomto webu.

Na této "Geostezce" najdete minerály, různé "kameny", skály a vše, co s mineralogií a geologií souvisí, všelijaké zajímavosti + posvátná a mystická místa, trošku ezoteriky, atd.


Kámen mudrců, alchymie, theurgie...


Křišťálová koule

Existuje vůbec nějaký Kámen mudrců? Pokud ano, o co jde, jak vlastně vypadá, na kolik korun přijde jeden kilogram, kde se dá případně koupit? Otázek spousta, odpovědí je všude velice poskrovnu, ne-li žádná kloudná... Jste-li nyní ve správném rozpoložení, čtěte dále, protože přečtením následujícího textu se ve Vašem (nejen) duchovním vývoji posunete o velký kus dále a neutratíte za to ani korunu...

Kámen mudrců, sen každého alchymisty, zaměstnával mysl mnoha středověkých učenců. V honbě za jeho získáním se uskutečnily tisíce, desetitisíce, statisíce různých pokusů, spousta bádání a zkoumání, od těch zcela naivních a nesmyslných, až po skutečné vědecké práce, což asi mělo největší význam v tom, že vedlejším produktem toho všeho dospělo lidstvo ke spoustě jiných, jemu prospěšnějších objevů.

Středověká alchymie, jak se domnívám po přečtení všech knížek o ní, stavěla zejména na znalostech ezoteriky a bez užívání toho, co se dnes např. nazývá Vesmírná energie, čchi, prána apod. při těchto pokusech, by se neobešli. Využívání okultních nauk, tak by se to dalo nazvat všeobecně. Já osobně se okultismem nezaobírám, takže k tomu žádné větší detaily nemohu podat.

Kámen mudrců, alespoň podle mého názoru, je věc pouze pomyslná, imaginární a pokud tomu tak eventuálně není, mně tato odpověď pro můj další spokojený život bohatě stačí, protože to, za co já považuji Kámen mudrců, to mne činí dostatečně spokojeným. Komu tohle poznání nestačí, bádejte si klidně dál...


Možná, že mnozí z Vás vědí o principu "Jak nahoře, tak dole". Dost často jsem se při četbě o alchymistech, a historii alchymie, o jejich touze vyrobit např. zlato, nebo třeba namíchat Elixír věčného mládí, nebo získat Kámen mudrců zamýšlel, o co tam vůbec šlo, co bylo v pozadí, co jim dávalo sílu hledat něco tak tajemného. Pouhá chamtivost?

Moje bádání také samozřejmě nebylo jednoduché, často jsem se dostal do slepé uličky... Marcela mi třeba kdysi říkala "Ivane, jak nahoře, tak dole", čímž myslela to, že jak prý mají ženský zarostlé obočí, tak prý... A co, to by Vás stejně asi nezajímalo...

Jak jsem pak později zjistil na nudistické pláži , stejně to nebyla tak docela pravda , svět je samý podvod. Kladnou stránkou ale bylo, že mne všeliké bádání a touha po poznávání světa začaly docela bavit .

K čemu jsem tedy nakonec dospěl? K zásadnímu poznání, co vlastně měli ti středověcí alchymisté na mysli a nutno říci, že jde o poznatek vskutku přelomový a přitom ještě dosud nikde nepublikovaný, přičemž si dovoluji zdůraznit (a na tom prosím basíruji), že jsem na tu volovinu vorlovinu přišel úplně sám... No, sám, dost mi při tom pomohly principy theurgie.

Co to jsou vorloviny? Tak já nazývám všecky ty věci, které poletují mezi nebem a Zemí, které spojuje to, co se nazývá Vesmírná energie, o kterých spousta lidí bezpečně ví, že existují, jen vědci to neumějí, nebo možná jen nechtějí, dokázat...

Co to je theurgie? Vím já? Říkal jsem přece, že se okultismen nezaobírám...

Zopakujte si to ještě jednou, maličko pozměněné: Co jest nahoře, jest jako to, co jest dole Z tohoto principu vycházím ve svých dalších závěrech. Stále Vás nic nenapadá? To nic, já Vám tedy, že jste to Vy, návštěvník mojí netradiční Geostezky, zcela bezplatně pomohu se v tom více zorientovat. Hele, kluci ušatý, je to přitom tak jednoduché:

Podle mého názoru jde o to, že když je někdo "blbec" nahoře (= v hlavě), tak je "blbec" potom také dole (= celé tělo pod tou hlavou) ... Jedinec vystupuje vždy jako celek a rozhodující je, jak myslí, jaké myšlenky se mu honí hlavou a ne to, jak vypadá, jakou barvu má jeho pleť, jakým jazykem hovoří apod.

„Myšlenka tvoří, co chce", tak zní další zákon theurgie. Ustalovačem myšlenek pak jsou vyřčená slova, která lze převést v konkrétní čin.

Takový "blbec" potom produkuje "blbé myšlenky", lidově zvané "blbosti" a podle mého názoru je tedy úplně jedno, jestli tělo nějakého "blbce" je po fyzické stránce hezké na pohled (a příjemné na pohmat ), pro toho, komu případně nějak ublíží, to bude stále jen "blbec" .

Naopak samozřejmě zase platí to, že "inteligent" generuje myšlenky a názory okolí a světu přínosné, neboli pozitivní, což se zcela jistě odráží v tom, že je vážený a ctěný i v případě, že po vzhledové stránce má k dokonalosti ne zcela blízko.

Také se domníváte, že čestnost, svědomitost, odpovědnost charakternost, pokora, víra, dobrota, tolerance, láska, trpělivost a podobné pozitivní lidské vlastnosti jsou dostatečně stabilními základními kameny toho, co by se pak, v přeneseném významu, dalo eventuálně nazvat jako Kámen mudrců?

Někdo takový základ má, jiný ne... Kdo ho má, ten podle mne již Kámen mudrců vlastní a více tedy hledat nepotřebuje... Proč hledat holuba na střeše, když každý toho svého vrabce v hrsti pevně drží , jen si je potřeba to uvědomit.


Spousta světových velikánů, jak se postupně ukazuje, se věnovala ezoterice a okultním naukám, nebo byli členy spolků, zdaleka ne pro širokou veřejnost volně přístupných. Spoustu informací z tzv. ezoteriky je totiž možné také zneužít pro účely nekalé a zcela konkrétní informace mohou mít pouze jedinci skutečně velice odpovědní.

Obalení těchto informací různými symboly, tajemnostmi a jinotaji se mi proto zdá jako jediné možné a také reálné východisko, aniž by se ztratila možnost předávat informace již objevené a známé dalším "kolegům z branže". Theurgie k tomu dokonce praví i následující: "Nebudeš váhati zničiti, aneb skrýti své dílo, ohrožovalo-li by vládu času".

Já jsem si to aktuálně maličko přepracoval: "Nebudeš váhati mrtvého kocoura činiti, ohrožovalo-li by vládu času" . Tož vydržte, až procitnu po kouzelné puse, dozvíte se další Vám prospěšné vorloviny... Sluší mu to ale, klukovi ušatýmu, co? Pak mu na čumák dala pusu moucha a bylo po focení, asi ho to šimralo .

Kocour, elegantně spící na zádech

Stačí tedy správně používat ten Váš Kámen mudrců a máte vystaráno, jiný hledat ani nemusíte, zbytečně se nevysilujte, do důchodu budete odcházet čím dál tím později , a to právě "díky" tomu, že kdosi vygeneroval nějaké myšlenky, aniž by přitom vlastnil dostatečně kvalitní Kámen mudrců.

Zde nepomůže ani pohádkový dědeček, jehož následující moudrá prorocká slova možná vženou slzičky do nejednoho Vašeho oka: "A zazvonil kouzelný zvonec a pohádky o odchodu do důchodu v 60 letech je milé děti konec..."

Pohádkový dědeček vypravuje dětem pohádku

Zpestřete si alespoň trošku případné čekání na důchod např. zde...

Chystám slavnostní odhalení Pomníku neznámého blbce
Externí odkazy:

Více konkrétnějších informací k alchymii: www.panna.czStránka G 056 .......... Na začátek této stránky .......... Stránka G 058


Důležité informace:

Nabídka:

Speciální informace:

Na zemi a pod Zemí:

Mezi nebem a Zemí:

Doporučujeme:

Výměna odkazů:

............................... zc.tsop@bm-oegnim   ...............................
Napsat


Copyright © Všechna práva vyhrazena. Pravidla použití fotografií a textů.